7.Konfiguracja Globalna
- Szczegóły
- Kategoria: Joomla 2.5 Jakie to proste
- Opublikowano: wtorek, 25, luty 2014 21:04
- Super User
- Odsłony: 67309
7.Konfiguracja Globalna
Jest to najważniejsza konfiguracja joomli, którą należy przeprowadzić bardzo starannie, dbając o najmniejsze szczegóły wprowadzonej treści, jak i przeprowadzenie samej konfiguracji. Pomogę wam przejść przez ten etap konfiguracji.Uruchamiamy konfigurację przez menu witryna / Konfiguracja Globalna . Zaczniemy od drugiego menu witryna, a w nimznajdziemy takieustawienia jak, nazwa witryny, tej pozycji nie będę opisywał, wszyscy wiedzą, co tam należy wpisać.
. 1. Ogólne
Witryna wyłączona a w nim tak lub nie. Za ich pomocą możemy wyłączyć naszą stronę podczas jej aktualizacji o nowe dodatki takie jak komponenty lub moduły.
Komunikat o wyłączeniu w tym ustawieniu,wybieramy, jaka informacja ma się pokazać, po wyłączeniu naszej strony. Możemy wybrać komunikat napisany przez nas samych lub skorzystać z gotowca joomli i trzecia opcja jest taka, żeby żaden komunikat się nie pokazywał.
Komunikat o wyłączeniu jest powiązany z Witryna wyłączona stanowią całość.
Domyślny edytortu na chwilę zatrzymam się, w celu dokładniejszego omówienia tej pozycji. Jest ona odpowiedzialna za domyślny edytor tekstu joomli o nazwie TinyMCE. Wygląda on tak:
Znajdują się w nim standardowe ustawienia jak w każdym edytorze tekstu tak jest i w joomli. Możemy oczywiście rozbudować nasz domyślny edytor i zainstalować bardziej rozbudowany. Mamy do dyspozycji kilka do wyboru. Zostały one wyposażone w menadżera obrazów, menadżera linków i jeszcze parę dodatków, które najlepiej samemu wypróbować. Podam nazwy programów do rozbudowy edytora, jak ktoś będzie zainteresowany rozbudową edytora, to może z nich skorzystać.
1.JCE - http://www.joomlacontenteditor.net/
2.JCK Editor - http://www.joomlackeditor.com/
3. Tabulizer -http://joomla.alterora.gr/
Następnym edytorem w joomli jest CodeMirror, za jego pomocą możemy używać składni html.
I został jeszcze jeden o nazwie Prosty, tak jak w CodeMirror możemy
używać składni html, lecz nie kolorowi on składni języka html. Tekst wygląda jak standardowa ciemna czcionka w edytorze tekstu.
Na tym możemy zakończyć omawianie edytorów w joomla i zająć się następnym punktem, jakim jest Domyślne Captcha.W największym skrócie możemy to omówić tak,jest to filtr antysamowy, udostępniony nam przez joomlei google. Żeby z niego korzystać musimy zarejestrować się w google i pobrać klucz potrzebny do uruchomienia dodatku. Opiszę to w dalszej części joomla 2.5 jakie to proste.
Domyślny poziom dostępu - Odpowiada za domyślne ustawienie uprawnień, kto może korzystać z naszej strony www. Mamy cztery poziomy dostępu do witryny. Pierwszy z nich „Publiczny” dopuszcza do korzystania wszystkie osoby. Następny „registeret” dopuszcza do korzystania wszystkie osoby zarejestrowane. Następnie „Special” dopuszcza do korzystania wszystkie osoby o uprawnieniach specjalnych. I ostatnia pozycja „custom access level (example)” dopuszcza do korzystania grupy użytkowników.
Pozycji w wykazach - Odpowiedzialna jest za ustawienie ilości wyświetlanych rekordów w pozycjach wyświetlanych np. ilość artykułów na jednej stronie.
Wiadomości RSS - Ustawia ilość wiadomości jaką chcemy wyświetlić w kanałach informacyjnym.
Email w kanale RSS - Ustalamy czy adres email będzie widoczny w wiadomościach rss. Proponuje ustawić globalnie na Email witryna.